תכנית נטע@ מיועדת לעידוד מצוינות טכנולוגית ומנהיגות חברתית לבני נוער בכיתות ה'-יב'. במהלך תקופת הלימודים רוכשים החניכים ידע עיוני ומעשי בתחום של טכנאות מחשבים, טכנאות רשתות, בניית אתרי אינטרנט, פיתוח אפליקציות, תכנות ועוד.

תכנית  נטע@ כוללת את תוכנית נטע@ ג'וניור לילדי כיתות ה'-ח' ואת מסלול הבוגרים לכיתות ט'-י"ב ומתבססת על תכניות לימודים טכנולוגיות של חברות כגון סיסקו ומיקרוסופט .  התכנית מקנה לבני הנוער מיומנויות אישיות ומקצועיות ופותחת צוהר להזדמנויות חדשות בתחומי התעסוקה וההשכלה ולניידות חברתית וכלכלית, בין היתר על ידי שיפור האנגלית, פיתוח יכולות ללמידה עצמית, חיזוק הביטחון העצמי ורקורד של עשייה. התכנית הינה התכנית הרב שנתית היחידה בארץ המשותפת לנוער מוסלמי, יהודי ונוצרי, ומסייעת רבות לצמצום הפערים הדיגיטאליים ולהעצמת אוכלוסיות שונות בערים רבות ברחבי הארץ.

מטרות התכנית

1.לספק לבני נוער כישורים טכנולוגיים מתקדמים אשר דרושים על מנת להצליח בלימודים, באקדמיה ובשוק העבודה.

2.לקדם מצוינות אישית, רב תרבותיות ופלורליזם, מנהיגות ומחויבות לקהילה בישראל ומחוצה לה באמצעות מיזמים חברתיים וקשר עם בני נוער בישראל וברחבי העולם באמצעות שיח משותף.

3.לספק תמיכה לבוגרי התכנית דרך ארגון הבוגרים של עמותת תפוח ולחשוף את הבוגרים להתפתחויות והזדמנויות חדשות לחייהם הבוגרים בתחום התעסוקה, הטכנולוגיה, האקדמיה ובשירות אזרחי לאומי.

מסלולי ההתנסות בנטע@

החניכים בתוכנית בוחרים באחד משלושה מסלולי התנסות המעניקים להם מרחב  של התנסות מקצועית, העמקה וחוויה:

1. מסלול  Fixit בו מתנדבים החניכים במעבדת המחשבים הקהילתית של עמותת תפוח ומתרגלים הלכה למעשה תיקון מחשבים מתן מענה ללקוחות, שיווק ופרסום, תקשורת בינאישית, ניהול תקציב ועוד.

2. מסלול הדרכה צעירה בה מתנסים החניכים בהדרכת השכבות הצעירות של התוכנית (Net@ Junior) בהיבט החברתי והטכנולוגי . חניכים אלה עוברים במהלך הקיץ הכשרות של קורס מד"צים (מדריכים צעירים) / מד"בים (מדריכים בכירים) / ורכזי מסלול הדרכה. רכזי המסלול הנם חניכי שנה ד' בתכנית , והם מובילים את צוות ההדרכה הצעירה בישוב.

3. מסלול יזמות חברתית בו אמונים החניכים על הפקה והוצאה לפועל של פרויקטים התנדבותיים וימי השיא של התוכנית ברמה עירונית וארצית.

גלריית תמונות

0
%
מבוגרי נטע@ הינם בעלי זכאות לתעודת בגרות
0
X
בוגרי נטע@ מרוויחים פי 2.5 יותר מצעיר בן גילם
0
%
מבוגרי נטע@ מתנדבים בזמנם הפנוי לעומת 22% באוכלוסיה הכללית
0
%
מבוגרי נטע@ מתגייסים לתפקיד טכנולוגי בחילות התקשוב והמודיעין בצה``ל

שותפים מייסדים

JewishAgencyLogo
קרן היסוד
Cisco

בואו לבקר אותנו

1435242793_Facebookפייסבוק נטע@
1435242800_YouTubeיוטיוב נטע@