חינוך

תפוח מאמינה כי חינוך מתחיל מגיל צעיר ועל כן מובילה מגוון תכניות לפיתוח וקידום הכשרות טכנולוגיות בקרב ילדים ונוער ובראשן את ארגון הנוער הטכנולוגי נטע@

תפוח בעלת ניסיון של כשני עשורים בעבודה עם ילדים ונוער מהפריפריה. אנו מסייעים לצעירים להשתלב במסגרת חברתית תוך שילוב למידה ושימוש בכלים טכנולוגיים

ארגון הנוער נטע@ הוא היחיד בישראל שמשלב חניכים מכל הדתות והמגזרים ומהווה מנוע חיובי לקבלת השונה מגיל צעיר.

החברות בארגון פותחת דלת להזדמנויות חדשות בתחומי התעסוקה וההשכלה לניידות חברתית וכלכלית בין היתר על ידי הכשרות טכנולוגיות, פיתוח יכולות ללמידה עצמית, חיזוק הביטחון העצמי ורקורד של עשייה

ארגון הנוער הטכנולוגי-חברתי מבית עמותת תפוח הפועל משנת 2003 לעידוד מצוינות טכנולוגית ומנהיגות חברתית של ילדים ובני נוער בכיתות ה'-יב'. הארגון פועל ב-17 סניפים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל, מקריית שמונה ועד אילת.

במהלך תקופת הלימודים החניכים רוכשים ידע עיוני ומעשי בתחום של תכנות, קוד, עיצוב גרפי, רשתות, בניית אתרים, פיתוח אפליקציות ועוד, במקביל לפיתוח מיומנויות אישיות ומקצועיות, והתנדבות בקהילה.
ארגון הנוער נטע@ פועל לשינוי מציאות חייהם של החניכים באמצעות טכנולוגיה, על ידי העצמת אוכלוסיות הנוער בפריפריה ברחבי הארץ והינו היחיד בישראל שמשלב חניכים יהודים, דרוזים, מוסלמים ונוצרים ובכך מהווה מודל לחיים משותפים והכרת השונה.

החברות בארגון פותרת דלת להזדמנויות חדשות בתחומי התעסוקה וההשכלה ולניידות חברתית וכלכלית, בין היתר על ידי הכשרות טכנולוגיות, פיתוח יכולות ללמידה עצמית, חיזוק הביטחון העצמי ורקורד של עשייה.

נטע@ וירטואל

הסניף הוירטואלי של נטע@ צמח בתקופת הקורונה. תקופה מאתגרת בה כולנו נאלצנו להתכנס ולהתגמש. דווקא אצלנו בנטע@ ראינו פה את ההזדמנות הגדולה להקים סניף וירטואלי חדשני, הראשון מסוגו!

בנטע@ וירטואל אין דרישה לידע קודם, במהלך השנה רוכשים ידע ומיומנויות טכנולוגיות בעולמות שונים, מבניית אתרים, דרך UX/UI, ניהול מדיה ועד צילום ועריכה. הזדמנות בלעדית ליצור חברויות עם ילדים ובני נוער בכיתות ו'-ט', מכל קצוות הארץ!
המפגשים הם, כמובן – וירטואליים, ובנוסף יש מס' מפגשים פרונטליים בשנה לפעילויות מיוחדות. נתמקד בלמידת תוכן מקצועי, לצד פיתוח מיומנויות של עבודה בצוות, ניהול פרויקט, הרחבת דעת ולמידה עצמאית; הלמידה שלנו מגוונת ומלווה בהתנסויות ומשחקים, שהופכים כל מפגש למעניין וחווייתי.
נטע@ וירטואל מתאים לחניכים מכל מקום בארץ החל מכיתה ו'.

ארגון הבוגרים
של נטע@

ארגון הבוגרים של נטע@ הוקם בשנת 2013 מתוך ההבנה כי עם סיום לימודי התיכון, נדרשים צעירים וצעירות לקבל החלטות אשר מעצבות את חייהם, וברצון הארגון לתמוך ולסייע לבוגריה לנתב את דרכם המקצועית.
כמי שחרטה על דגלה את ערך החדשנות, עמותת תפוח פועלת לפתיחת דלתות הזדמנויות לטובת בוגריה תוך שימוש בקשריה הענפים עם קהילת ההייטק בישראל. קהילת בוגרי נטע@ מורכבת מבוגרים בשלבי חיים שונים; צעירים שזה עתה סיימו את לימודיהם ואחרים שהשתלבו בעולמות התעסוקה וההייטק בפרט. החברות בקהילה מאפשרת לבוגריה חשיפה למגוון פעילויות ושירותים: הכשרות טכנולוגיות מתקדמות מסובסדות, ליווי, יעוץ והכוונה לאקדמיה, השמה לתעסוקה, מפגשי Networking, סדנאות, מלגות ללימודים גבוהים בתחומים טכנולוגיים ועוד. בוגרינו שבים מידי שנה להוביל את הדור הצעיר בארגון הנוער בתפקידי הדרכה, ריכוז וניהול ובהמשך פורשים כנפיים אל עבר תעסוקה טכנולוגית ומוכיחים, פעם נוספת כי הכל אפשרי.

הפלטפורמה
דור ה -Z רוצה ללמוד אחרת אז עיצבנו מחדש את חווית הלמידה לנוער. אנחנו קוראים לזה MAKES. אנחנו מפתחים חווית למידה דיגיטלית וחדשנית עבור בני נוער. הממשק שלנו מדמה פלטפורמות תוכן ומשחק נפוצות בגילאים אלה.

הפלטפורמה מטפחת יכולות למידה, סקרנות ועצמאות של התלמידים תוך הקניית בקיאות בעולמות תוכן מגוונים הנעים על המנעד בין אוריינות פיננסית ואוריינות טכנולוגית לבין עולמות חשובים לא פחות כביטחון עצמי ודימוי גוף – וכל זה מבלי לשכוח שללמוד זה כיף. אלפי בני נוער כבר פעילים בפלטפורמה. מה איתכם?

תפיסה מוצרית ופדגוגית
שיטת הלימוד שלנו בנויה הפוך. בהתחלה המייקר בוחר את המיומנות או התוצר שאותו רוצה להשיג ורק לאחר מכן משתלב במסלול הלמידה שמוביל אותו יד ביד מהיכרות עם עולם התוכן ועד לתוצאה הרצויה. אצלנו לא "לומדים על" אלא "עושים את". בני הנוער בפלטפורמה מפשילים שרוולים, נמצאים בחוויה אקטיבית אשר מעצימה את הלמידה ומטפחת את תחושת המסוגלות שלהם.