מה אנחנו עושים?

תפוח משנה חיים באמצעות טכנולוגיה ומסייעת לאנשים מהפריפריה הגאוגרפית והחברתית בישראל להצטרף לעולם הדיגיטלי – טכנולוגי  חדשני ולשנות מקצה לקצה את מציאות החיים שלהם

טכנולוגיה היא הדרך המרכזית למוביליות חברתית, צמצום הפערים בחברה והגברת השוויון, לכן אנחנו מעניקים למוטבים שלנו “חכות טכנולוגיות” ומלמדים אותם את היכולת לדוג לטווח הארוך 

עמותת תפוח פועלת ליצירת שוויון דיגיטלי בישראל. 

העמותה הוקמה בשנת 2000 על ידי ליאון רקנאטי במטרה להוות גשר בין אומת הסטארט-אפ הצומחת ובין אוכלוסיות הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל. העמותה פועלת ליצירת שוויון טכנולוגי בישראל באמצעות פיתוח והפעלת תכניות בסיסיות ומתקדמות בתחומי הטכנולוגיה, התעסוקה ופיתוח כישורי חיים ובכך לעזור לאנשים לשנות את מציאות חייהם. 

מאז היווסדה של העמותה הגענו ללמעלה ממליון אנשים בכל הגילאים ומכל רבדי האוכלוסיה. באמצעות צוותים של מאות מדריכים, צוות של עשרות מנטורים מובילים מהתעשייה, שיתופי פעולה עמוקים עם חברות הייטק ועם הרשויות המקומיות , ממשל וחיבור לגופים נוספים, מצליחה העמותה להגיע למעלה מ-80,000 אנשים נוער וילדים בשנה. 

תעסוקה

אנחנו מובילים מגוון הכשרות טכנולוגיות שמטרתן לשלב אנשים בעולם התעסוקה החדש ולשנות את מציאות חייהם.

יש לנו הכשרות בתחומי הסייבר, הענן, הפיתוח ועוד, ובכל ההכשרות משולבת למידה והתנסות בכלי AI ובטכנולוגיות חדשניות. דגש מיוחד ניתן להקניית סט כלים ומיומנויות רכות להשתלבות בשוק העבודה.

אנחנו גאים להכשיר מאות אנשים בכל שנה במגוון תכניות התעסוקה שלנו.

חינוך

נטע@ הוא ארגון הנוער הטכנולוגי-חברתי מבית עמותת תפוח, הפועל לעידוד מצוינות טכנולוגית ומנהיגות חברתית של ילדים ובני נוער בכיתות ה’-יב’. הארגון פועל ב-21 סניפים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל, מקריית שמונה ועד אילת. במהלך תקופת הלימודים החניכים רוכשים ידע עיוני ומעשי בתחומים כגון: תכנות, כתיבת קוד, עיצוב גרפי, בינה מלאכותית ועוד. במקביל, מקבים כלים לפיתוח מיומנויות אישיות מקצועיות והתנדבות בקהילה.

 

אורח חיים דיגיטלי

תפוח מפתחת תכניות ופרויקטים לקהלים שונים העושים את צעדיהם הראשונים או הבסיסיים בעולמות טכנולוגיים. אנו מסייעים לחסרי אוריינות דיגיטלית, ביניהם אזרחים ותיקים, קהלי רווחה ועוד, לשנות את מציאות חייהם באמצעות שימוש מושכל בכלים טכנולוגיים.

תפוח בתקשורת

חזון 2040-

 מגילת המייסדים

אנחנו יודעים שבאמצעות טכנולוגיה ניתן לשנות מציאות חיים ולצמצם את הפערים החברתיים והכלכליים בישראל ולכן אנחנו שמים את הדגש שלנו על הכשרות וקידום טכנולוגי ודיגיטלי לאוכלוסיות היעד.
כל עוד טכנולוגיה תהווה גורם למוביליות חברתית ותעסוקתית – אנחנו כאן.

דילוג לתוכן